צרו עמנו קשר!

ניהול שינוי בארגון

ארגונים חווים שינויים בקצב מסחרר: מיזוגים, רכישות, שינויים באסטרטגיה ובתפיסות תפקיד. חברות רבות המכניסות שינויים, חוות אי הצלחה בגלל הגורם האנושי. הסיבה העיקרית היא שבחלק קטן מן הארגונים מושקעת מחשבה כיצד להתאים את השינוי למאפייני העובדים ולתחושות שלהם, אף על פי שהמבחן האמיתי של השינוי הוא בהטמעת ההתנהגות.
 

הובלת שינוי בארגון
 

הובלת תהליכי שינוי בארגון דורשת התערבות מקצועית המבוססת על ניסיון בעבודה בארגונים, פיענוח הפוליטיקה הפנימית ושימוש בשיטות הדרכה גמישות ודינמיות לפי הצרכים המשתנים.
 

כדי להצליח בניהול שינויים חשוב לשמור על כמה כללי יסוד:
 

להשקיע מחשבה כיצד יראה העולם של העובד לאחר השינוי- ככל שהוא יהיה ידידותי יותר, נינוח ויעיל כך יהיה קל יותר לשכנע את העובדים לדבוק בשינוי.

להעביר מסר ממוקד לעובדים מה אנחנו כארגון רוצים להשיג בסוף, ולמה זה באמת חשוב לנו וללקוח. חשוב שהעובד יבין מה הוא מרוויח מהשינוי הזה ולא רק מה הארגון מרוויח. יש ארגונים שנתפסים חושבים יותר על  הארגון ופחות על העובדים, וכאשר העובדים מרגישים כך הם בועטים בשינוי כדי שהוא לא יצליח. 

להשקיע ברתימת העובדים והמנהלים לשינוי  ולהשקיע בזה תקציבים ומשאבי זמן. להשקיע בשיחות אישיות עם עובדים, בגיבושי צוות לנוכח השינויים וכד'.


לרשותכם כמה אפשרויות ליווי ותמיכה:

סדנאות לרתימת עובדים והסתגלות לשינוי:
סדנאות ממוקדות הנותנות מענה הן לשינוי התפיסה ולזיהוי תועלות אישיות הן להקניית כלים ליישום ולמימוש השינוי הרצוי.

הכשרת מנהלים לניהול השינוי:
פיתוח מיומנויות רב מערכתיות, הובלה והנעת עובדים לשינויי תפיסה והרגלים, חיזוק גמישות המחשבה וההתנהגות, חיזוק יכולת הכלת מצבי וודאות, חיזוק יכולות התמדה הן של הפרט הן של הקבוצה.

הטמעת התנהגויות התומכות בתפיסת lean managment:
כדי לממש את תפיסת הלין, יש צורך בשינוי התנהגות ניכר, הכולל שימוש יומיומי בכלי חשיבה ופעולה מובנים. שינוי זה אינו מתרחש בטבעיות, ולכן חייב להיות בתיווך של סדנאות עבודה מעשיות. נושאים לדוגמה: הפקת לקחים וניהולם, איתור בעיית שורש, פתרון בעיות אפקטיבי ועוד.

סדנאות ניהול שינוי