צרו עמנו קשר!

סדנאות מנהלים - ממנהל בפוטנציה למנהיגות מנצחת!

אין עוררין על כך שהלימודים בבתי הספר והאקדמיות למנהל עסקים מעניקים ידע תאורטי רחב ומעמיק, מה שמסייע לא במעט למנהלים בפוטנציה. אולם, המציאות מלמדת, שאין די בידע תאורטי ובכל המחקרים העיוניים למיניהם בכדי להכין באמת את מנהלי העתיד לעולם האמיתי שבו מתנהלים העסקים האמיתיים.

 

בעולם האמיתי נאלצים המנהלים להתמודד מול דילמות יום יומיות, ולשלב בין תכנון, אסטרטגיות, ניהול אנשים ומשימות ועבודה שוטפת. כל זאת תוך כדי התמודדות עם תרחישים בלתי צפויים ודילמות ניהוליות שונות. כל אלו עשויים להפוך את מלאכת הניהול למורכבת ומאתגרת במיוחד, לאור העובדה שתפקיד המנהל אינו מגיע עם "הוראות הפעלה", ורק הכשרה וניסיון מקדמים את המנהל להצלחה בתפקיד.

 

סדנאות מנהלים מעניקות כלים המאפשרים להם לגלות את נקודות העיוורון הניהוליות, לשפר כישורים, להתמודד באופן יעיל עם לחצים, ובעיקר למצוא את הדרך האופטימלית למיצוי הפוטנציאל.

 

מנהיגות מעצבת הפועלת ממקום של ערכים, יושרה ומסוגלות עצמית

 בחברת "אודם", המתמחה בפיתוח כישורים בעסקים מסבירים, שיש בכל מנהל טוב גם כישרון טבעי, אולם  לא די בכישורים מולדים כדי להפוך מנהיג למנהל איכותי, כזה היודע לעשות שימוש מיטבי בכריזמה האישית שלו במטרה להשפיע על אנשיו ולהוביל אותם אל עבר המטרה המשותפת והשגת היעד.

 

כיום יש היצע רחב של סדנאות מנהלים  המתקיימות בכיתה או בשטח.  סדנאות מנהיגות, סדנאות לניהול שינויים, סדנאות  מיומנויות ניהול בסיסיות ומתקדמות, סדנאות של טכניקות מכירה אפקטיביות כמו גם סדנאות לניהול צוות ושיפור מיומנויות תקשורת.  חלקן מכוונות להדרכת מנהלים בהיבט המקצועי בעוד אחרות מתמקדות בהעצמה אישית ורכישת מיומנויות למנהיגות מעצבת, כזו המאפשרת להם לפעול ממקום של ערכים, יושרה ומסוגלות עצמית, תוך כדי זיהוי הזדמנויות וחתירה לשינויים לטובת הארגון ומינופו.

 

פיתוח המיומנות לניהול מעגלי דיון

אחת מסדנאות המנהלים של חברת "אודם" ושמסווגת ברשימת הסדנאות החדשניות ביותר, היא "ניהול מעגלי דיון". מדובר בסדנה מעצימה וחווייתית, המאפשרת למנהלים לקבל כלים כמנחים ומובילי דיון, וזאת משום שאחת התובנות שלנו באודם שהעולם הנוכחי מחייב  את המנהל לשלוט במיומנות זו . מנהלים מרבים לקיים שיח עם מעגלי לקוחות ועובדים, ישיבות עומק ומעגלי שיח, וכן המיומנות הזו חשובה  לזיהוי צרכים ואיתור פתרונות לקידום תכניות, פיתוח מוצרים, קידום הארגון וכיוצא בזה.

 

מחברת אודם מציינים שהסדנה לניהול מעגלי דיון הפכה  לתוכן יחודי בתוכניות פיתוח מנהלים, שכן היא מספקת מיומנויות וכלים מהותיים להובלת תהליכי דיון מול לקוחות, ספקים ועובדים, תוך כדי התמודדות אפקטיבית עם אתגרים וקשיים שעשויים לצוץ ולהפתיע במהלך דיונים. הסדנה עוסקת, בין היתר, בתכנון מבנה הדיון והובלתו, תוך חיזוק הביטחון העצמי והמיומנות המאפשרת לשאול את השאלות הנכונות לצורך איסוף מידע והובלה אל המטרה.