צרו עמנו קשר!

פיתוח ארגוני

 

לרשותכם כמה אפשרויות לתהליכי פיתוח ארגוני:

 

סדנאות  ממשקים בין מחלקות בארגון:

סדנאות ממוקדות בקשרים אפקטיבים בין מחלקות ותפקידים בהתאם לשינויים בסביבה העסקית . נותנות מענה הן לשינוי התפיסה הנדרש והן להקניית כלים ליישום ולמימוש השינוי הרצוי בתקשורת.

הכשרת מנהלים  והקניית מיומנויות לניהול השינוי:

פיתוח מיומנויות רב מערכתיות, הובלה והנעת עובדים לשינויי תפיסה והרגלים, פיתוח חשיבה אסטרטגית וחדשנות, בניית צוותי הנהלה אפקטיביים שעובדים בסנכרון מיטבי זה עם זה.

 

ארגונים בעידן שלנו חווים שינויים בקצב מסחרר. מיזוגים ורכישות, טכנולוגיה משתנה במהירות ומשפיעה על הלקוחות, העובדים והמנהלים, אסטרטגיות משתנות משנה לשנה והגדרות תפקידים לא נשארות יציבות לאורך זמן.

 

מחקרים שנעשו בתחום מראים ששיעור גבוה מהארגונים על ענפיהם השונים, עלולים להיכשל או שלא לממש את פוטנציאל ההצלחה באופן מלא במהלך הכנסת שינויים ארגוניים כאלו ואחרים, כשהדבר נעוץ על פי רוב במשאב האנושי שאינו יכול ו\או אינו מעוניין להכיל ולהטמיע את השינויים. בנסיבות הללו, חשוב לערב בתהליך גורמים מקצועיים המתמחים בפיתוח ארגוני והובלת תהליכי שינוי פנים- ארגוניים.

 

תנאים ותהליכים

כדי להתאים את הארגון לשינויים התכופים וכדי ליעל ולשפר תהליכים, משתמשים בתהליכי פיתוח ארגוני. בתהליך הפיתוח הארגוני מעורבות בדרך כלל כל היחידות הרלוונטיות לשינוי, ועושים תהליך של התארגנות מחדש. התוצאה תהיה צמיחה ארגונית ויכולת התמודדות עם אתגרים חדשים.

סדנאות פיתוח ארגוני להצלחתו המיטבית

סביבה של שינויים מחייבת השקעה מתמדת בפיתוח הארגוני, וזאת כדי לשמור על גמישות הארגון בהתאמה לסביבה משתנה. תהליכי פיתוח ארגוני כוללים פיתוח חשיבה גלובלית וראייה אסטרטגית, עיצוב מחדש של תהליכי ניהול ובקרה בארגון, התאמת מבנה ארגוני, הגדרות תפקידים ואחריות למציאות המשתנה, בחינת קשרי גומלין בין מחלקות ותפקידים, קידום תקשורת אפקטיבית בין מחלקות וצוותים, אימון מנהלים ועוד.

 

התמקדות בפיתוח הארגוני בתחומים אלו,  מאפשרים לחברה להתאים את עצמה לאתגרים המשתנים במהירות, ולתת לעובדים ולמנהלים סביבה ניהולית מתקדמת ותומכת בהשגת היעדים. מניסיוננו ארגונים שאינם עוסקים בפיתוח ארגוני, מאבדים כיוון ולעיתים קרובות זה בא לידי ביטוי בפגיעה בתוצאות העסקיות של הארגון, בהקטנת מכירות ובפגיעה באטרקטיביות שלו מול לקוחותיו ועובדיו. 

 

אחת הסיבות העיקריות שארגונים נכשלים בתהליכי פיתוח ארגוני שרק בחלק קטן מן הארגונים מושקעת מחשבה כיצד להתאים את השינוי למאפייני העובדים ולתחושות שלהם, בעוד שהמבחן האמיתי של השינוי הוא בהטמעת ההתנהגות.


הובלת תהליכי פיתוח ארגוני מחייב שינוי ולכן זה דורש התערבות מקצועית המבוססת על ניסיון בעבודה בארגונים, פיענוח הפוליטיקה הפנימית ושימוש בשיטות הדרכה גמישות ודינמיות בהתאמה לצרכים המשתנים. באודם מנחים בעלי ניסיון עסקי ועבודה בתוך ארגונים, ולכן יש לכל ארגון ערך מוסף לעבור תהליכי פיתוח ארגוני איתנו.

 

לקביעת פגישה או קבלת הצעה לתהליכי פיתוח ארגוני בחברה שלכם צרו קשר: edna@odem4u.co.il