צרו עמנו קשר!

פיתוח מנהלים

פיתוח מנהלים הוא אחד האתגרים המרכזיים של כל ארגון. פעמים רבות כל הצלחת העסק נשענת על איכות המנהלים והיכולת שלהם להוביל את העובדים לעבר השגת היעדים העסקיים.

קיבלתם תפקיד ניהולי חדש ומאתגר? ישנם מנהלים שמיטיבים להתמודד מול כל אתגר ולהפוך כל לימון ללימונדה וכל מכשול כמקפצה להצלחה, בעוד שישנם כאלו שמדשדשים בתפקידם ואיכשהו שורדים. לעתים עשויה הישרדות להימשך לאורך זמן ולעתים היא נקטעת כשחוסר שביעות הרצון מלמעלה הולכת וגדלה. בין כך ובין כך ההישרדות עלולה להתגלות כשוחקת מאוד ובמקרים רבים היא נשענת על המזל.

על מנת לעבור ממצב של דשדוש במקום למצב של עמידה בציפיות והצלחה בתפקיד הניהולי, נדרשות מגוון מיומנויות ניהול שונות להתמודדות בהצלחה מול מעגל רחב של ממשקים שונים. החל ממיומנויות הנדרשות להתמודדות אפקטיבית מול ההנהלה, הקולגות והכפיפים, וכלה באלו הנדרשות להתנהלות מוצלחת במישור האישי.

 

תכנית פיתוח מנהלים אפקטיבית היא כזו שמאפשרת למנהל ללמוד כלים מעשיים בסדנה, ליישם אותם בשטח עם העובדים שלו ולהגיע לכיתת הלימוד כדי לשתף בתובנות ואתגרים.

מבנה זה של תכנית מאפשר למנחה לתמוך ולחזק את המנהל במיומנות הנרכשת ובכך להעצים את היעילות. כל תכניות פיתוח המנהלים של אודם מתנהלות בדרך זו, כאשר קבוצת המנהלים מקבלת משימות ממפגש למפגש ומיישמת את הכלים הלכה למעשה בשטח. כך נוצר שילוב אופטימאלי של סדנה ושטח.

 

השקעה במנהלים מקפיצה את תוצאות הארגון ומשפרת את יחסי העבודה בו.  איכות ניהולית היא לעיתים ההבדל העיקרי בין חברות שונות באותו ענף ובכלל. בעידן של שינויים טכנולוגיים תכופים, אסטרטגיות וטקטיקות המשתנות בתדירות גבוהה, חשוב לתת לכל מנהל הכשרה ראשונית כאשר הוא נכנס לתפקיד, וכמו כן להשקיע  כל הזמן בפיתוח המשאב הניהולי בארגון. 

על תכניות פיתוח מנהלים:

  • תכניות פיתוח מנהלים באודם כוללות נושאים מגוונים כמו פיתוח מנהיגות, חשיבה אסטרטגית, בניית צוות והנעת עובדים, הקניית מיומנויות משוב וחניכה, ניהול ישיבות, ניהול קונפליקטים, ניהול עצמי במגבלות זמן, ניהול אינטליגנציה רגשית ופתרון בעיות, הובלת תהליכי שינוי וחדשנות ועוד.

 

  •  שיטת ההנחיה משלבת הדרכה ואימון, כאשר המנחה מלווה את תהליך ההתפתחות של המנהלים בקבוצה, בעזרת טכניקות הנחיה רבות ומגוונות (עבודה בקבוצה, אימון אישי בקבוצה, ליווי במסגרת עבודה או פגישות ועוד) לעתים מוצמד לתוכנית מנחה אחד, ולעתים אפשר לשלב כמה מנחים בכל תוכנית כדי לתת לצוות המנהלים להיחשף למגוון סגנונות הנחיה והעצמה. 

 

  • בתכנית המתודות ומיומנויות הניהול הנלמדות בתוכניות פיתוח המנהלים הן "הקליפה" בתהליך. מהות התהליך הוא הפיתוח האישי שחווה המנהל, העוזר לו לשאת באחריות ולהיות מחויב לניהול.  המנהל צומח להיות מנהל עצמאי, המייצר פתרונות בכל מצב ובלי תלות בתנאים. מנהל רגיש לעובד, לעצמו, לסביבה ולקולגות יצליח לא רק לשמור על הקיים אלא גם להנחיל שינויים. הוא יהיה מרוצה מעצמו, מניהולו ומן הסביבה ובהכרח יהיה מרוצה גם מן התוצאות.

 

מנהיגות מעצבת: תפקוד מיטבי מול כל הממשקים השונים

מבית אודם, חברה המתמחה בתכניות לפיתוח ארגוני, פיתוח מנהלים ופיתוח כישורים בעסקים, מסבירים שעל מנת להבטיח תפקוד מיטבי של המנהל מול כל הממשקים למיניהם, עליו להקפיד ללמוד, להתפתח ולהיוותר כל העת עדכני, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, כמו לדוגמה בנושאים הנוגעים ליכולת מיקוד בליבת התפקיד ובדברים החשובים, מודעות עצמית וניהול אופטימלי במסגרת הזמן.

 

הניסיון מלמד שככל שמנהל רוכש כלים טובים ויעילים יותר מודעות עצמית, כך גם הוא משפר את היכולת למיומנויות תקשורת בין-אישיות, מיומנויות הקשבה, טיפול בחסמים עצמיים, שיפור יחסי עבודה ומיצוי מלא של חוזקותיו. ניתן למצוא כיום היצע נרחב של קורסים, סדנאות והרצאות למנהלים, בהן סדנאות לניהול שינויים, סדנאות לשיפור מיומנויות התקשורת, סדנאות להקניית שיטות מכירה אפקטיביות וכיוצא בזה.

 

לקבלת הצעת מחיר שתאפשר לכם לקדם את  המנהלים בארגון שלכם:    edna@odem4u.co.il