צרו עמנו קשר!

האסטרטגיות להובלת שינוי ארגוני באופן יעיל ומוצלח

בעידן הנוכחי נאלצים ארגונים להתמודד עם שינויים רבים המתרחשים בקצב מסחרר.
מיזוגים, רכישות ושינויים בבעלות, שינויים במבנה הארגוני, שינויים בתמהיל העובדים, בצרכים ובמיומנויות שלהם, שינויים  טכנולוגיים ושינויים הנוגעים למטרות ויעדי הארגון, בהיקף הפעילות או במשאב האנושי.

יחד עם זאת, מחקרים שנעשו בתחום מראים, כי למעלה מ-60% מתהליכי השינוי הארגוני לא מיושמים בהצלחה ולעיתים ההצלחה היא חלקית בלבד. 

סדנת שינוי ארגוני

במקרים מסוימים עשוי פרויקט השינוי הארגוני להסתיים בחריגה מהלו"ז או מהתקציב. במקרה אחר, השינוי עלול לא להצליח להיות ממומש הלכה למעשה, או לא יגיע אל העובדים בצורה אפקטיבית. תופעות לוואי אלו יכולות להתרחש גם כאשר  רשמית, התהליך כולו יוכתר כהצלחה.

 

 

 

הטמעת הרגלי ההתנהגות החדשים בקרב העובדים והמנהלים

בחברת אודם מציינים, שיכולת ההסתגלות לשינוי במערכות אנושיות אינה גבוהה למרות שבתקופתנו מאוד חשוב לדעת להסתגל לשיונויים). בכל תהליך שינוי מעורבים כוחות מנוגדים הפועלים במקביל. יש כוחות שמובילים להתחדשות, צמיחה וחדשנות פועלים, בעוד שיש  כוחות בולמים המאפיינים כל מערכות ארגוניות, כוחות שפועלים כדי לשמר את הקיים ולמנוע את מימוש השינויים.

ואולם, הצורך בשינוי ארגוני הנו כורח המציאות במטרה להצעיד את הארגון להישגים והתייעלות, ובפרט כשמדובר בארגונים הפועלים בסביבה דינמית, משתנה ותחרותית.

נתונים מחקריים מצביעים על כך שהסיבות העיקריות לכישלון בהובלת תהליכי שינוי ארגוני נובעות מאי התאמתם של התהליכים החדשים אל המבנים הארגוניים הקיימים, אל התרבות הארגונית השלטת בארגון, ואל מאפייני העובדים ותחושותיהם. גם אם לכאורה, כולם מבינים שהצלחתו האמיתית של השינוי טמונה בהטמעת הרגלי התנהגות חדשים בקרב העובדים והמנהלים, למעשה  זה המקום שנוטים פחות להתייחס אליו ופחות להשקיע בו.

 

שינוי ארגוני דרך התערבות מקצועית מנוסה והכרת מאפייני הארגון

באודם מאמינים שהצלחה בהטמעת שינוי ארגוני דורשת להגיע ללב של העובדים ולרתום אותם לשינוי. יש חשיבות גדולה בשינוי תהליכי העבודה תוך התחשבות בתרבות הארגונית, תוך תכנון מוקפד וחשיבה על כלל הגורמים, ביצוע הדרכות המדגישות את כלל התועלות לארגון ולאדם עצמו, ושימוש בתהליכי שיתוף עובדים להערכות מצב וביצוע ההתאמות הנדרשות כדי להקל על הטעמת השינוי.


כדי להצליח בהטמעה של שינוי ארגוני נדרשת התערבות מקצועית הנשענת על ניסיון והכרת מאפייני הארגון והעובדים בו, תוך כדי פענוח הפוליטיקה הפנימית והובלת תהליכי הדרכה דינאמיים וגמישים בהתאם לצרכיו הפרטניים של כל ארגון וארגון.

 

חברת אודם מציעה מגוון אפשרויות לליווי ולתמיכה בארגון במהלך השינויים, בהן סדנאות ממוקדות שנועדו לרתום את העובדים ולסייע להם בהסתגלות לשינויים וסדנאות להכשרת מנהלים לניהול השינוי. הסדנאות הללו מעניקות למנהלים כלים נכונים ליישום השינוי הרצוי, תוך כדי פיתוח מיומנויות רב מערכתיות, חיזוק הגמישות בהיבט המחשבתי וההתנהגותי, כמו גם היכולת להוביל את העובדים לשינויי תפיסה והרגלים.