צרו עמנו קשר!

האסטרטגיות להובלת שינוי ארגוני באופן יעיל ומוצלח

בעידן הנוכחי נאלצים ארגונים להתמודד עם שינויים רבים המתרחשים בקצב מסחרר, החל ממיזוגים, רכישות ושינויים בבעלות ובמבנה הארגוני, דרך טכנולוגיות המשתנות במהירות וכלה בשינויים הנוגעים למטרותיו ויעדיו של הארגון, בהיקף הפעילות או במשאב האנושי.

יחד עם זאת, מחקרים שנעשו בתחום מראים, כי למעלה מ-60% מתהליכי השינוי ארגוני נכשלים ביכולתם להוביל שינוי מלא או חלקי, וקורה פעמים רבות שמטרותיו של המיזם לשינוי אינן מושגות במלואן. 

במקרים מסוימים עשוי פרויקט השינוי הארגוני להסתיים בחריגה מהלו"ז או מהתקציב. במקרה אחר, השינוי עלול לא להצליח להיות ממומש הלכה למעשה, או לא יגיע אל העובדים בצורה אפקטיבית. כל זאת, על אף שלעיתים מבחינה רשמית, התהליך כולו יוכתר כהצלחה.

 

הטמעת הרגלי ההתנהגות החדשים בקרב העובדים והמנהלים

בחברת אודם מציינים, שיכולת התמדה והסתגלות לשינוי במערכות אנושיות נחקרת רבות, החל מרמת הפרט ועד לרמה של תפקוד כלל הארגון על כל ממשקיו. בכל תהליך שינוי מעורבים כוחות הפועלים במקביל מחוץ לתהליך ומתוך הפנים שלו. חלק מהכוחות מובילים להתחדשות, צמיחה וחדשנות פועלים, בעוד שיש  כוחות בולמים המאפיינים כל מערכות ארגוניות, כוחות שפועלים כדי לשמר את הקיים ולמנוע את מימוש השינויים.

ואולם, הצורך בשינוי ארגוני הנו כורח המציאות במטרה להצעיד את הארגון להישגים והתייעלות, ובפרט כשמדובר בארגונים הפועלים בסביבה דינמית, משתנה ותחרותית.

נתונים מחקריים מצביעים על כך שהסיבות העיקריות לכישלון בהובלת תהליכי שינוי ארגוני נובעות מאי התאמתם של התהליכים החדשים אל המבנים הארגוניים הקיימים, אל התרבות הארגונית השלטת בארגון, ואל מאפייני העובדים ותחושותיהם. גם אם לכאורה, כולם מבינים שהצלחתו האמיתית של השינוי טמונה בהטמעת הרגלי התנהגות חדשים בקרב העובדים והמנהלים, למעשה  זה המקום שנוטים פחות להתייחס אליו ופחות להשקיע בו.

 

התערבות מקצועית הנשענת על ניסיון והכרת מאפייני הארגון

באודם מאמינים שהצלחה בהטמעת שינוי ארגוני דורשת להגיע ללב של העובדים ולרתום אותם לשינוי. יש חשיבות גדולה בשינוי תהליכי העבודה תוך התחשבות בתרבות הארגונית, תוך תכנון מוקפד וחשיבה על כלל הגורמים, ביצוע הדרכות המדגישות את כלל התועלות לארגון ולאדם עצמו, ושימוש בתהליכי שיתוף עובדים להערכות מצב וביצוע ההתאמות הנדרשות כדי להקל על הטעמת השינוי.


כדי להצליח בהטמעה של שינוי ארגוני נדרשת התערבות מקצועית הנשענת על ניסיון והכרת מאפייני הארגון והעובדים בו, תוך כדי פענוח הפוליטיקה הפנימית והובלת תהליכי הדרכה דינאמיים וגמישים בהתאם לצרכיו הפרטניים של כל ארגון וארגון.

 

חברת אודם מציעה מגוון אפשרויות לליווי ולתמיכה בארגון במהלך השינויים, בהן סדנאות ממוקדות שנועדו לרתום את העובדים ולסייע להם בהסתגלות לשינויים וסדנאות להכשרת מנהלים לניהול השינוי. הסדנאות הללו מעניקות למנהלים כלים נכונים ליישום השינוי הרצוי, תוך כדי פיתוח מיומנויות רב מערכתיות, חיזוק הגמישות בהיבט המחשבתי וההתנהגותי, כמו גם היכולת להוביל את העובדים לשינויי תפיסה והרגלים.