972525738866 צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

צרו עמנו קשר!

הנעת עובדים – סוד ההצלחה במקום העבודה

רוב העובדים, נמצאים במקום עבודתם שעות רבות, במיוחד בארץ. הם משקיעים ממרצם ומזמנם, ולא מעט מהם שואפים להגיע להישגים ולהתקדם במקום העבודה. על כל מעסיק מוטלת המשימה להתייחס לעובדיו בכבוד, להיות קשוב אליהם, לאפשר להם להתפתח ולחזק מיומנויות, לתגמל אותם בדרכים שונות, להעלות את שכרם ואף להציע להם קידום במקום העבודה. זה בדיוק מה שמכונה – הנעת עובדים. המטרה היא בסופו של דבר, שהעובד יהיה מרוצה ממקום עבודתו ויגלה מוטיבציה מרבית, דבר שישפיע כמובן על התוצאות של העסק ועל שימור העובדים לאורך זמן.

 

כיצד מניעים עובדים?

חברת אודם  מקדישה לנושא הנעת עובדים שעות הכשרה רבות, משום שזהו נושא משמעותי בפיתוח ארגוני ובהובלה להצלחה עסקית, במיוחד אם לוקחים בחשבון את העובדים והמנהלים מהדורות הצעירים (דור ה-Y  דור ה-Z) . מולם, ברור כבר לכולם, שיש למצוא שיטות טובות  ויצירתיות להנעת עובדים, ולא כל מעסיק יודע כיצד עושים זאת.

כדי לגשר על הפער במיומנות הניהולית הזו, חשוב מאוד למנהלים להשתתף בסדנאות, לצבור עוד ועוד ידע בתחום ולהבין כיצד מניעים את העובדים בצורה יעילה.

 

לקביעת פגישה או קבלת הצעה לתהליכי הנעת עובדים בחברה שלכם צרו קשר: edna@odem4u.co.il , 03-5358511

הנעת עובדים

 

הנעת עובדים בעידן של היום

הנעת עובדים בעידן המודרני איננה כה פשוטה. לכל מנהל בארגון יש מטרות שונות: ליצור בקרב העובדים מחויבות למקום עבודתם, להחדיר בהם מוטיבציה ולהובילם לביצועים מקסימאליים. עובדים בעלי מוטיבציה נמוכה, אינם תורמים לארגון בו הם עובדים, הם אף עלולים להשפיע לרעה על עובדים אחרים, ובסופו של דבר, המעסיק איננו מפיק את המרב מהם. הזמנים השתנו, לא מעט אנשים חוששים לאבד את מקום עבודתם, קביעות היא איננה עניין מובן מאליו, וישנן חברות העוברות תהליכי הפרטה. בעבר, עזיבת מקום העבודה לא הייתה נחשבת למקובלת, אולם כיום, כל עובד שאיננו מרוצה ממקום עבודתו, שמרגיש שהוא איננו מתוגמל כראוי או שהמעסיק לא מעניק לו  מספיק הערכה, לא יחשוב פעמיים, וינסה לאתר מקום עבודה חדש. עובדות אלו, מסבירות עד כמה מציאת הנוסחה הנכונה  בנושא הנעת עובדים היא קריטית להצלחת הארגון.

הנעת עובדים בעידן הנוכחי, טומנת בחובה אתגרים חדשים בעבור המעסיק. עליו להיות מודע לשינויים שהתחוללו ועל מנת להניע את העובדים עליו לנקוט בשיטות שונות: לגלות הערכה כלפיהם, לצקת לתוך התפקיד שלהם משמעות, לתגמל אותם באמצעים שונים כספיים או שווה ערך לכסף, לארגן ימי גיבוש, להיות קשובים אליהם, להעניק להם יותר עצמאות ושיקול דעת משלהם, ולא לפעול על פי חוקי היררכיה קלאסיים של עובד ומעביד. כלומר, על העובדים להרגיש שווים במקום עבודתם.

 

הנעת עובדים בשלושה צירי פעולה:

ליצור סביבת עבודה  תומכת ומעלת מוטיבציה- ניהול איכותי, אווירה וסביבה מפרגנת.
לחזק ולטפח מיומנויות ומסלולי התפתחות וקריירה כדי שהעובדים ירצו להשאר בארגון.
לתת מענה אישי לצרכי העובד כך שיתאימו לצורכי הארגון. להצליח לייצר מצב של win win

 

כאשר המעסיק צובר יותר ויותר ידע בכל הקשור לתחום הנעת עובדים, עליו להמשיך לחדש ולטפח בתחום זה, כי אי אפשר לשקוט על השמרים. הצרכים כל הזמן משתנים ויש להתאים עצמנו אליהם.. בנוסף, חשוב להציב בפני העובדים אתגרים ולהכשיר אותם בכדי שיתקדמו במקום עבודתם. כל הפרמטרים הללו, חשובים מאין כמותם על מנת להעסיק עובדים בעלי מוטיבציה כמה שיותר גבוהה.