972525738866 צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

צרו עמנו קשר!

השתלמויות למורים וצוותי חינוך

אודם רואה קשר הדוק בין הכשרות בעולם החינוך  להכשרה בעולם העסקי. 
לאודם שתי תוכניות  הכשרה ייחודיות לפיתוח מורים וצוותים חינוכיים במערכת החינוך.
התוכניות נמצאות במסלול הכחול של משרד החינוך, ומפתחות מיומנויות
חשובות למורים ומנהלים,  המחזקות את יכולת ההתמודדות עם אתגרים בעולם החינוך המשתנה.

 

שם התוכנית : " מנהיגות מול הורים"-תוכנית מספר 5346:
התוכנית מכוונת לפיתוח מיומנויות משמעותיות להתמודדות  של צוותי הוראה עם הורים. זה לא סוד שאחד האתגרים הגדולים של מורים וצוותי הוראה בעת הזו, הוא העבודה עם הורים תובעניים ומעורבים. צוותי ההוראה צריכים לפתח איזון בדיאלוג הזה, בין הצבת גבולות ורתימה של ההורים לקידום השגת המטרות החינוכיות.

השתלמויות למורים

התוכנית המלאה יכולה לעבור כהשתלמות בית ספרית של 8 מפגשים לאורך השנה בשעות הצהריים (שילוב של מפגשים פרונטליים, מפגשי זום ומפגשים א-סינכרוניים), או כסדנאות בודדות של 4-6 שעות  בימי הערכות  בקיץ או ימים חופשיים של הצוות. בחירת הדגשים מתוך התוכנית המלאה, תעשה על פי  תחום הכשרה המתאים  ביותר לצוות וליעדי המנהל.

כל נושא נותן כלים מעולים להתמודדות ולשיח אפקטיבי מלמד ומעצים בתוך צוותי חינוך. 

 

שם התוכנית:  ניהול אתגרי הפער הבינדורי במערכת החינוך-תוכנית מספר  6055

המטרה המרכזית של התוכנית היא  פיתוח גמישות מחשבתית בקרב צוותי הוראה והכשרתם לתקשורת אפקטיבית בן דורית בכלל מעגלי התקשורת שלהם. בתוכנית נכיר טוב יותר את המאפיינים ההתנהגותיים העיקריים של כל דור (XYZ ), כאשר הפוקוס של התוכנית הוא איך לייצר תקשורת אפקטיבית טובה יותר תוך קבלה, סובלנות והתאמה תקשורתית, כדי להשיג את היעדים שלנו. התוכנית כוללת התייחסות גם לתקשורת בין מורים להורים,  בין מורים מבוגרים למורים צעירים  ובין מורים לתלמידים, שהם דור אחר עם חשיבה אחרת. הסדנאות הן התנהגותיות ולא פדגוגיות, מיועדות לפתח גמישות מחשבתית וחשיבה ממקום חדש על תקשורת מותאמת דור. במסגרת התוכנית המלאה מפתחים גם מיומנויות ניהול מעגלי דיון רב דוריים,  תוך נתינת מקום אמיתי למגוון הדעות מהדורות השונים, ללא שיפוט והאשמות.

התוכנית מייצרת שפה חדשה  בבית הספר, ומאפשרת לכל מורה להבין קונפליקטים והתנהגויות מההיבט הדורי. לא במקרה אחת התובנות של מורים שעברו הכשרה זו היא  " זה לא אישי זה דורי". 
גישה זו משחררת האת המורה מכעסים ופותחת ערוצי תקשורת חדשים ויעילים יותר

 

להזמנות צרו קשר למשרדנו 03-5358511 או פנו במייל edna@odem4u.co.il

 

למה לתת דווקא הכשרה של אודם למורים?

יציאתו של משרד החינוך בפרסום אמנת שירות של עובדי ההוראה גרמה לנו לפתח את תכניות ההכשרה הללו, כי הן הדבר הבא בעולם החינוך. הסדנאות מפתחות את הצוות החינוכי, באחד האתגרים המשמעותיים שמעסיקים את המערכת כיום. בשנים האחרונות, נדרשים המורים לשינויים רבים במסגרת תפקידם, והם מתמודדים עם גל הולך וגדל של מעורבות הורים. חלק מהמעורבות מבורכת ומקדמת את המערכת, וחלקה מאתגרת ומתסכלת.

הנחת המוצא שלנו בתוכנית, שלמורים  ולהורים עניין זהה והוא קידום הילד.  מבחינה מסויימת גם ההורים הם לקוחות של המערכת, אולם יש לפתח את המנהיגות של המורה מולם כדי שיהיה אסרטיבי ואמפטי, וידע להציב גבולות ולרתום אותם לקידום הילד . זו אינה משימה פשוטה, ולכן יש להכשיר את המורים לכך.

סדנאות אלו המועברות בחדרי מורים, מהוות אמצעי מצוין להתמודדות עם אתגרי החינוך במאה ה-21.

סדנאות אלו פותחו באודם בעקבות ניסיון של צוות  המנחות בהנהגות הורים ברחבי הארץ, ובשילוב ניסיון עסקי של 20 שנה, שני אלו אפשרו לנו להבין את הצרכים של שני הצדדים, ולפתח סדנאות עשירות ופותחות ראש, המחזקות  מיומנויות,  ונותנות כלים פרקטיים וישימים המעצימים את המורים.


נשמח להעמיד את הניסיון של אודם בהכשרת מיומנויות ניהול, מנהיגות, שירות ותקשורת אפקטיבית. אנו מאמינים שהכשרה בתחום ההתנהגותי מקדמת דיאלוג חיובי שמוביל להצלחה. צורת ההנחיה באודם נוגעת באנשים, וגורמת להם לרצות לנסות את הכלים שלמדו, כדי להשיג תוצאות טובות יותר, הן בעבודה והן בחייהם הפרטיים.

 

תתי הנושאים בתוך הסדנאות המובילות להכשרת מורים:

מנהיגות והתמודדות מול הורים- רמת הגוננות, המעורבות וההתערבות של ההורים בכל מה שקורה בבית הספר, מחייב את המורים להיות יותר מיומנים בתקשורת  אסרטיבית ומאמנת גם עם ההורים. הסדנה של אודם עושה שינוי בתפיסת הקשר בין המורה להורה ומכשירה את המורים להתמודד  בצורה אפקטיבית מול אתגרים אלו. 

ניהול שיחות משוב בשיתוף הורים- לפחות פעמיים בשנה מתקיימות שיחות משוב והערכת תלמידים בנוכחות הורים. חשוב לנו להטמיע בקרב המורים כיצד לנהל שיחת משוב והערכה לתלמיד בנוכחות הוריו תוך כדי חיזוק והעצמה ורתימת ההורה לקידום המטרות של המורה והילד. לאורך הדרך גילינו, שאופן ניהול שיחות אלו, יכול לעבור שדרוג ממשי אם משתמשים בכלים מתחום פיתוח המנהלים ולכן הכלים הניתנים בסדנה כוללים את מודל הדיאלוג המעצים שפותח באודם. 

ניהול מעגלי דיון מול הורים/תלמידים- מיומנות רוחב חשובה למורים ולניהול מעגי שיח , מעגחלי חשיבה וקידום רעיונות עם השופים הטבעיים לעשייה החינוכית. מורים-הורים-תלמידים. הסדנה מפתחת מיומנויות תשאול, בונה את עוצמת המעגל ונותנת כלים רבים לניהול אפקטיבי.
 

לקבלת התוכנית המלאה פנו למשרדנו 03-5358511