972525738866 צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

צרו עמנו קשר!

ניהול זמן נכון בפרפקציוניזם

מאמרים מקצועיים » ניהול זמן ומשימות
 

היום ממרומי גילי בעשור החמישי, אני נזכרת איזה פרפקציוניסטית הייתי בגיל עשרים, וכמה זמן בזבזתי על זה. כי מהו בעצם פרפקציוניזם, אם לא אותה תכונה של ירידה חסרת פשרות לפרטים, תוך קנאות מוחלטת לא לוותר על שום דבר עד שתושג השלמות. במחשבה ראשונה זה נשמע טוב ומוביל למצוינות,  אז מה הבעיה בעצם??

שכמו כמעט כל דבר בחיים, כשאנו לא מוצאים את המינון הנכון, זה עולה לנו הרבה יותר ממה שאנו מפיקים מזה. 


איך נראה ניהול זמן נכון? לדוגמא כשאתם מכינים מצגת בעבודה.

כמו כל אדם שעומד מול משימה כזאת, תשקיעו X שעות כדי להגיע לשביעות רצון של 80% מהמצגת. אם תשקיעו עוד שעתיים תגיעו לשביעות רצון של 95%, אבל  כדי להגיע לשביעות רצון של 100% תצטרכו להשקיע עוד 6 שעות נוספות... שווה??? ניהול זמן נכון הוא חיוני ליעילות ואיזון עבודה וחיים. 

ניהול זמן נכון

פרפקציוניסטים יגידו שכן,  ואולי לא יודו שזה באמת לקח לכם עוד שש שעות כדי להגיע לתוצאה הסופית. לפי דעתם הכל שווה בשביל השלמות.

 

לעומתם,  אם הייתם מראים למנהל שלהם את התוצר של 80% או של 95% הם היו מאד מרוצים ומסתפקים בכך, ומעדיפים לנצל את "הזמן שלכם שבוזבז" על משימה אחרת מהותית יותר.


אז למה פרפקציוניזם הוא זללן זמן?

כי הכל בחיים זה עלות מול תועלת, ולא תמיד בראייה אסטרטגית, התוצאה שווה את הזמן שהושקע בה. 

כלומר, התועלת השולית של ההשקעה, עד שנגיע למושלם פוחתת, ולא בכל התחומים זה כדאי.

אם נוסיף לכך גם את התסכול שלנו בדרך עד להשגת התוצאה המושלמת, נוכל להבין, שיש לכך השלכות מרחיקות לכת על האפקטיביות האישית שלנו, על האושר והשקט הפנימי שלנו.

לפרפקציוניזם יכולה להיות השפעה משמעותית על ניהול זמן נכון. אמנם היא יכולה להניע אנשים לשאוף למצוינות והישגיות אך גם להוביל לכמויות מוגזמות של זמן המושקע במשימות, מה שמקשה על ניהול זמן ביעילות.

נכון שיש תחומים, שגם אני הייתי ממליצה לשאוף ל-100%,  אם זה בתחום הבריאות או הבטיחות, יחד עם זאת, רק לא מזמן שמעתי הרצאה שגם בתעופה מבינים שאין 100% ולוקחים בחשבון סיכויים קלושים לאסון.

 

בכל מקרה רובנו עוסקים בתחומים רבים, שציפייה לשלמות היא לא באמת קריטית  וזה לא שווה לעסק אך ניהול זמן נכון הינו מרכיב חשוב להצלחה.


כדי לתת לכם דוגמה, אני נזכרת באדם שהכרתי שהשקיע אינסוף אנרגיה וזמן, כדי לריב עם מתקיני השיש בבית שלו כדי שהכול יהיה מושלם.

 

לא עזר להראות לו שהוא ממש נהייה חולה מזה, שהוא מתעקש על קטנות ולא על המהות. הגישה של הפרפקציוניסטים תהיה - זה עיקרון ואני לא אוותר עד שזה יהיה מושלם כשניהול זמן נכון משני בעיניו.

 

מתוך ההבנה שהעולם משתנה ומתמלא בהסחות דעת, דרישות מרובות ממעסיקים, ועולם תעסוקה מורכב יותר ממה שהיה בעבר, אנו מפתחים כישורים בסדנאות שיסייעו לכם בעולם המודרני. 


קיימים עוד דברים רבים שנכנסים לניהול זמן וללמידה כיצד לנהל אותו באופן מיטבי. יתר על כן, דרישות ניהול הזמן של מנהל שונות באופיין מהדרישות לניהול זמן של עובד ובהתאם אנו מעניקים את הכלים המתאימים סביב הסמכויות והמשימות שלכם. 


אז בפעם הבאה, כשאתם לא מצליחים לשחרר את עצמכם ממלכודת הפרפקציוניזם כדאי ש:

  • תחשבו על תוכן זה ועל עצמכם בעוד 20 שנה.  זה ייתן לכם פרספקטיבה אחרת למחשבה.
  • סננו וחשבו שוב האם זה קריטי ,לא רק בעיניים שלכם אלא בעיניים של מישהו אחר מאוזן יותר.
  • בדקו שוב מה הציפיות של מי שנתן לכם את המשימה. הראו לעמיתים וממונים שלבים בתהליך, והציגו כמה זמן ייקח להגיע  לשלמות.
  • עבדו על עצמכם  להסתפק ב-good enough  בחלק מהתחומים, ותפסיקו לבוא לעצמכם בטענות. 
    הן לא יעזרו לכם ולא ייטיבו עם התוצאות שלכם, ניהול זמן נכון הוא ההפך.