972525738866 צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

צרו עמנו קשר!

פיתוח חוסן אישי והעצמה

חוסן אישי היא תכונה חיונית לכל אדם ומשפרת את התפקוד ואת הרווחה הנפשית. 
רמת חוסן נמוכה של עובדים, היא תופעה מטרידה ארגונים ועובדים כאחד.  

 

תחושת המסוגלות, הביטחון העצמי והעצמה האישית של האדם משפיעים מאוד על התוצאות שלו. פיתוח אישי והעצמה מכוונים לחזק את המודעות האישית של האדם להכיר את ההרגלים המקדמים אותו ואת התפיסות, האמונות וההרגלים הבולמים אותו ומחבלים בהצלחתו ובזכות אלו לפתח חוסן אישי. 

 

במה מתבטא חוסן אישי בסדנאות שלנו?

בתכניות פיתוח חוסן אישי והעצמה, עובדים על פיתוח מודעות אישית, חשיבה חיובית, גמישות מחשבתית, חיזוק חוסן אישי, זיהוי הרגלים ואוטומטים ועוד. המשתתפים בתוכנית מקבלים כלים ידידותיים ופשוטים לחיזוק חוסן אישי לאורך זמן.
כאשר התכנית היא לקבוצה היא מעודדת פתיחות בארגון ומשפיעה על יעילות העבודה בצוותים.

סדנת חוסן אישי

ניתן לראות פגיעה בחוסן האישי בקרב עובדי הדורות הצעירים בעולם העבודה המודרני, ולכן בהרבה מקומות עבודה החלו לתת סדנאות לחיזוק חוסן אישי, כדי לשפר את תפקודי העובדים והמנהלים במקום העבודה, וגם לחזק את הרווחה שלהם מחוץ לעבודה. 

 

מנסיון בארגונים רבים ולאחר בחינת התוצאות, מנהלים רבים מאמינים שהכשרות מסוג זה מועילות מאוד להצלחת הארגון. אנו רואים בהכשרות אלו עוצמה ייחודית של אודם, שמקדמת ומטפחת בארגון חשיבה חיובית, חוסן ואפקטיביות בקרב עובדים ומנהלים. טיפוח והכשרת העובדים והמנהלים בתחום זה, מייצר ארגון עם חוסן ניהולי גבוה ותרבות ארגונית חיובית, ובד בבד עולה שביעות הרצון של העובדים לאורך זמן. 

 

מטרת סדנאות חוסן אישי היא לאפשר למנהלים ולעובדים לחזק צדדים שונים ביכולת ההכלה שלהם ולתת להם כלים שמסייעים לחזק את ההתמודדות,  כדי שהם יוכלו לתרום לעבודתם בצורה יעילה יותר, ויישחקו פחות.


סדנאות פיתוח חוסן אישי באודם, ניתנות לעובדים ומנהלים ובמהלכן לומדים העובדים לייצר לעצמם "חיסונים" למצבים מאתגרים, ובכך הם מחזקים את שריר ההתמודדות. ניתן למצוא סוגים שונים של סדנאות, העוסקות בשיפור וחיזוק חוסן אישי לעובדים וגם סדנאות נפרדות למנהלים בהתייחסות לאתגרי הניהול. 


סדנאות אלו מאפשרות למנהלים, לראות מצבי קונפליקטים מאתגרים, מנקודות מבט שונות, ולכן הן נותנות למנהלים כלים  ומפתחות  מעבר לחוסן אישי גם חוסן ניהולי שהוא חשוב מאד לעבודה עם צוות.
 

חוסן אישי וחוזקות

כשמדברים על חוסן אישי, ניתן לציין את התכונות הבאות  שבונות חוסן, כגון:
•    אומץ
•    נחישות
•    סקרנות
•    משמעת עצמית
•    גמישות
•    תקשורת מכילה 
•    התחשבות ואמפטיה לעצמי
•    אסרטיביות והצבת גבולות
•    סבלנות וסובלנות
חיזוק כל התכונות הללו, יבנה את הגישה הנכונה להתמודדות ויפתח את האושר ואת החוסן הנפשי.

 

לקביעת פגישה או קבלת הצעה לתהליכי פיתוח אישי והעצמה או פרטים ומידע על הסדנאות הקרובות: במייל edna@odem4u.co.il או בטלפון 03-5358511

 

אחת ההתמחויות של אודם היא חוסן אישי והעצמה באנשים:

חוסן אישי נבנה באופן מיטבי מתוך בריאות, חיסון ניתן לפני מחלה והוא לא אפקטיבי בעיצומה ולכן את החוסן יש לבנות כחלק משגרה, מנורמה התנהגותית, כדי להכין את המערכת המנטלית והרגשית שלנו למצבי משבר וקצה.

 

ארגונים ואנשים מפנימים שתרגול התמודדות עם מצבים קשים הכרחי אך בכל זאת קיים פער גדול בין המודעות לפעולה.  הלא כל מה שהאנשים והארגונים רוצים לעשות זה לחזור לשגרה שבעבר הייתה מכונה משעממת וכיום מכנים אותה שגרה מבורכת. זה טומן בחובו סיכון. חשוב חיוני ביותר לבנות חוסן עכשיו.

 

למעשה אין חזרה לשגרה קיימת שגרה חדשה שקרויה הנורמלי החדש. קיימים ארגונים המשקיעים בחוסן לאורך כל השנה וחוסנם עמד למבחן בהצלחה בתקופת הקורונה מקנזי פרסם תוצאות מחקר על ארגוני חוסן  אלו משונה תחומים, מומלץ ללמוד מה גרם לארגונים אלו לחזק את התוצאות העסקיות בימי הקורונה. 

 

צעירים ומבוגרים, יזמים ועצמאים, מנהלים ועובדים. המנחים והמנחות באודם הם אנשים "גדולים" המעצימים כל משתתף שעובר הכשרה או אימון, באמצעות תקשורת חמה ואמפטית, דיבור והקשבה בגובה העיניים, אותנטיות ומכוונות לתוצאות.

 

בעזרת מיקוד, מתן כלים פרקטיים וליווי רגשי לאורך כל הדרך, יכול כל אדם העובר תהליך אימון באודם, להגיע למקומות חדשים ומרחיקי לכת בעבורו, ועל כך יעידו אלפי העובדים והמנהלים שעברו תוכניות פיתוח אישי באודם. התוכניות הן ליחידים או לקבוצות.

תכניות חוסן אישי מתאימות לכל ארגון הרוצה להשקיע בעובדיו ובמנהליו, ולקבל תמורה מלאה על ההשקעה, הן בשביעות רצון העובד הן בתוצאות בעסק בתום התכנית.

 

קבוצת הצעירים בני  18–30 מקבלת אצלנו דגש מיוחד.
בעבורם אנו מקיימים סדנאות התפתחות אישית פרטיות בקבוצות די קטנות.בתקופת הקורונה אפילו התקיימו ב-zoom  בהצלחה רבה.


התכנית לצעירים כוללת כמה מפגשים, והיא מיועדת לצעירים הרוצים להשקיע בעצמם, לכוון עצמם לעבר מטרות מוגדרות  ולקבל כלים כיצד לעשות זאת. זהו מסע התפתחות מרתק, שגם ההורים ישמחו לתת לילדיהם במתנה, במיוחד אם הם בשלב המבולבל של אחרי צבא, לפני לימודים, אחרי התואר ועוד.