972525738866 צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

צרו עמנו קשר!

סדנאות פיתוח ארגוני לכל ארגון וחברה

ארגונים חווים שינויים בקצב מסחרר. מיזוגים ורכישות, טכנולוגיה משתנה במהירות ומשפיעה על הלקוחות, העובדים והמנהלים, אסטרטגיות משתנות משנה לשנה והגדרות תפקידים לא נשארות יציבות לאורך זמן.

 

שוק העבודה מוצף במחפשי עבודה. לא רק משום שמחוסרי עבודה מגישים מועמדויות למקומות עבודה חדשים, אלא משום ש-2 מיליון מכוח העבודה שנמצא בשוק העבודה, מחפש מקום עבודה חדש בזמן שהוא עובד. יש הרבה עיניים פקוחות שמחפשות את ה- מקום הבא להשתלב בו.

 

מחקרים שנעשו בתחום מראים, ששיעור גבוה של ארגונים, עלולים להיכשל או שלא לממש את פוטנציאל ההצלחה באופן מלא, בעת הכנסת שינויים ארגוניים כאלו ואחרים. נקודת התורפה העיקרית במקרה של שינויים ארגוניים, היא על פי רוב המשאב האנושי שאינו יכול ו/או אינו רוצה להכיל ולהטמיע את השינויים. בנסיבות הללו, חשוב לערב בתהליך גורמים מקצועיים המתמחים בפיתוח ארגוני והובלת תהליכי שינוי פנים- ארגוניים.

 

פיתוח ארגוני והדרכה למינוף ארגונים ועסקים

באודם מאמינים שתהליך ליווי נכון נותן לארגון ולעובדים פתרונות יצירתיים  המחזקים את  שיתוף הפעולה בין כל הגורמים המושפעים  מתהליכי השינוי או הפיתוח הארגוני. 

 

האפשרויות המומלצות להתערבות בתהליכי פיתוח ארגוני:

  • ליווי ויעוץ למנהלים בכירים ובניית תהליכי עבודה נכונים- אימון מנהלים בכירים שמובילים את תהליכי השינוי תוך הקפדה על דיסקרטיות וחשיבה מחוץ לקופסה. עידוד חשיבה על מגוון ההשלכות שיש לכל מהלך על המשאב האנושי. 
  • סדנאות  ממשקים בין מחלקות בארגון- סדנאות ממוקדות בקשרים יעילים בין מחלקות ותפקידים בהתאם לשינויים בסביבה העסקית . נותנות מענה הן לשינוי התפיסה הנדרש והן להקניית כלים ליישום ולמימוש השינוי הרצוי בתקשורת.
  • הכשרת מנהלים והקניית מיומנויות לניהול השינוי- פיתוח מיומנויות רב מערכתיות, הובלה והנעת עובדים לשינויי תפיסה והרגלים, פיתוח חשיבה אסטרטגית וחדשנות, בניית צוותי הנהלה אפקטיביים שעובדים בסנכרון מיטבי זה עם זה.
  • חניכת עובדים ומשוב - זהו אחד הנושאים החשובים שראוי להשקיע בהם. לעיתים, כל שימור העובדים ושיפור הביצועים של הארגון יושב על זה. כאשר מנהלים יודעים לעשות זאת, העובדים מתפתחים, מתקדמים, וכך גם הארגון. כאשר מנהלים בורחים מהמטלות האלו, הארגון דורך במקום או אפילו הולך ומדרדר.  

 

לקבלת הצעה לתהליכי פיתוח ארגוני בחברה שלכם צרו קשר: edna@odem4u.co.il , 03-5358511

פיתוח ארגוני להצלחת ניהול ארגונים

תנאים ותהליכים לצמיחה בארגון

כדי להתאים את הארגון לשינויים התכופים וליעל ולשפר תהליכים, משתמשים בתהליכי פיתוח ארגוני באמצעות חברות ייעוץ ופיתוח ארגוני. בתהליך הפיתוח הארגוני מעורבות בדרך כלל כל היחידות הרלוונטיות לשינוי, ועושים תהליך של התארגנות מחדש. התוצאה תהיה צמיחה ארגונית ויכולת התמודדות עם אתגרים חדשים.

 

סביבה של שינויים מחייבת השקעה מתמדת בפיתוח הארגוני, וזאת כדי לשמור על גמישות הארגון בהתאמה לסביבה משתנה. תהליכי פיתוח ארגוני כוללים פיתוח חשיבה גלובלית וראייה אסטרטגית, עיצוב מחדש של תהליכי ניהול ובקרה בארגון, התאמת מבנה ארגוני, הגדרות תפקידים ואחריות למציאות המשתנה, בחינת קשרי גומלין בין מחלקות ותפקידים, קידום תקשורת אפקטיבית בין מחלקות וצוותים, אימון מנהלים ועוד.

 

מיומנויות יסוד נוספת למנהלים, שמשפיעה ישירות על פיתוח הארגון והיעילות שלו  היא מיומנויות ניהול זמן וניהול עצמי. אנו ממליצים לכל מנהל פיתוח ארגוני או מנהל משאבי אנוש, להשקיע בתוכן זה ולהכניס סדנאות הכשרה של אודם, בכל תוכנית למנהלים. הרווח מכך הוא עצום, ויעידו  על כך לקוחות רבים שלנו, שעברו באודם תהליכי הכשרה.

 

ייעוץ ופיתוח ארגוני תוך התמקדות בתחומים אלו, מאפשרים לחברה להתאים את עצמה לאתגרים המשתנים במהירות, ולתת לעובדים ולמנהלים סביבה ניהולית מתקדמת ותומכת בהשגת היעדים. מניסיוננו ארגונים שאינם עוסקים בפיתוח ארגוני, מאבדים כיוון ולעתים קרובות זה בא לידי ביטוי בפגיעה בתוצאות העסקיות של הארגון, בהקטנת מכירות ובפגיעה באטרקטיביות שלו מול לקוחותיו ועובדיו. 

 

אחת הסיבות העיקריות שארגונים נכשלים בתהליכי פיתוח ארגוני שרק בחלק קטן מן הארגונים מושקעת מחשבה כיצד להתאים את השינוי למאפייני העובדים ולתחושות שלהם, בעוד שהמבחן האמיתי של השינוי הוא בהטמעת ההתנהגות.

 

הובלת תהליכי פיתוח ארגוני מחייב שינוי, ולכן זה דורש התערבות מקצועית המבוססת על ניסיון בעבודה בארגונים, פענוח הפוליטיקה הפנימית ושימוש בשיטות הדרכה גמישות ודינמיות בהתאמה לצרכים המשתנים. באודם מנחים בעלי ניסיון עסקי ועבודה בתוך ארגונים, ולכן יש לכל ארגון ערך מוסף לעבור תהליכי פיתוח ארגוני איתנו.