972525738866 צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

צרו עמנו קשר!

האסטרטגיות להובלת שינוי ארגוני באופן יעיל ומוצלח

בעידן הנוכחי נאלצים ארגונים להתמודד עם שינויים רבים המתרחשים בקצב מסחרר. 
מיזוגים, רכישות ושינויים בבעלות, שינויים במבנה הארגוני, שינויים בתמהיל העובדים, בצרכים ובמיומנויות שלהם, שינויים  טכנולוגיים ושינויים הנוגעים למטרות ויעדי הארגון, בהיקף הפעילות או במשאב האנושי.

יחד עם זאת, מחקרים שנעשו בתחום מראים, כי למעלה מ-60% מתהליכי השינוי הארגוני לא מיושמים בהצלחה, ולעיתים  קרובות ההצלחה היא חלקית בלבד. 

 

לקביעת פגישה או קבלת הצעה בתהליכי שינוי ארגוני, צרו קשר:

edna@odem4u.co.il או ב 5358511 03

סדנת שינוי ארגוני

 

במקרים מסוימים עשוי פרויקט השינוי הארגוני להסתיים בחריגה מהלו"ז או מהתקציב. במקרה אחר, השינוי עלול לא להצליח להיות ממומש הלכה למעשה, או שלא יגיע אל העובדים בצורה אפקטיבית. תופעות לוואי אלו יכולות להתרחש גם כאשר  רשמית, התהליך כולו יוכתר כהצלחה.

 

 

 

 

 

הטמעת הרגלי ההתנהגות החדשים בקרב העובדים והמנהלים

בחברת אודם מציינים, שבמערכות אנושיות יכולת ההסתגלות לשינוי אינה גבוהה, (למרות שבתקופתנו חשוב מאד לדעת להסתגל לשינויים). בכל תהליך שינוי מעורבים כוחות מנוגדים הפועלים במקביל. יש כוחות שמובילים להתחדשות, צמיחה וחדשנות , בעוד שיש  כוחות בולמים המאפיינים כל מערכות ארגוניות, כוחות  אלו פועלים כדי לשמר את הקיים ולמנוע את מימוש השינויים.

ואולם, הצורך בשינוי ארגוני הנו כורח המציאות במטרה להצעיד את הארגון להישגים והתייעלות, ובפרט כשמדובר בארגונים הפועלים בסביבה דינמית, משתנה ותחרותית.

 

נתונים מחקריים מצביעים על כך שהסיבות העיקריות לכישלון בהובלת תהליכי שינוי ארגוני  הן:
אי התאמת התהליכים החדשים למבנים הארגוניים הקיימים, לתרבות הארגונית השלטת בארגון.
חוסר התאמה  למאפייני העובדים ותחושותיהם כמו גם לרגשות ההתנגדות שעלו להם בעקבות השינוי.

גם אם לכאורה, כולם מבינים שהצלחתו האמיתית של השינוי טמונה בהטמעת הרגלי התנהגות חדשים בקרב העובדים והמנהלים, למעשה  זה המקום שנוטים פחות להתייחס אליו ופחות להשקיע בו.

 

שינוי ארגוני דרך התערבות מקצועית מנוסה והכרת מאפייני הארגון

באודם מאמינים שהדרך להצלחה בהטמעת שינוי ארגוני,  דורשת להגיע ללב של העובדים ולרתום אותם לשינוי.
אמצעי חשוב ביותר הוא להשתמש בתהליכי שיתוף עובדים, כדי לעשות הערכות מצב ולבצע התאמות נדרשות כדי להקל על הטמעת השינוי. ביצירת שינוי בתהליכי העבודה,  חשוב להתחשב בתרבות הארגונית ולא לפעול ממקום של ציפיה לשלמות הביצוע, תוך תכנון מוקפד  של כלל הגורמים.  נקודה נוספת שהיא קריטית בהטמעה של שינוי, היא להגביר את ההסברה ולבצע הדרכות המדגישות את כלל התועלות לארגון ולאדם עצמו. במקרה כזה הנגשה וידידותיות של המידע יקלו על העובדים לקבל את השינויים.  

כאשר אנו מבצעים שינוי ארגוני חשוב להתמיד ולהמשיך בפיתוח הארגוני-להשקיע בעובדים, להכשיר מנהלים ולא כדאי לשקוט על השמרים. חשוב מאד להיזהר ממלכודת הדיגיטציה, כי עלול להיות לה השלכות מרחיקות לכת מבחינת תפעול, ביטחון מידע והתמודדות מול מתחרים,  שירות לקוחות, נאמנות לקוחות ועוד.


כדי להצליח בהטמעה של שינוי ארגוני נדרשת התערבות מקצועית הנשענת על ניסיון והכרת מאפייני הארגון והעובדים בו, תוך כדי פענוח הפוליטיקה הפנימית והובלת תהליכי הדרכה דינאמיים וגמישים בהתאם לצרכיו הפרטניים של כל ארגון וארגון.

 

חברת אודם מציעה מגוון אפשרויות לליווי ולתמיכה בארגון במהלך השינויים, בהן סדנאות ממוקדות שנועדו לרתום את העובדים ולסייע להם בהסתגלות לשינויים וסדנאות להכשרת מנהלים לניהול השינוי. הסדנאות הללו מעניקות למנהלים כלים נכונים ליישום השינוי הרצוי, תוך כדי פיתוח מיומנויות רב מערכתיות, חיזוק הגמישות בהיבט המחשבתי וההתנהגותי, כמו גם היכולת להוביל את העובדים לשינויי תפיסה והרגלים.